znak skautského oddílu - černá střela - gif

Tábořiště Nové Mitrovice

Táborová základna k pronájmu

50. OS Černá střela Plzeň

znak vodních skautů - skautská lilie umístěná před kotvou, tzv. sendvič

Táborová základna - základní informace:

Táborová základna tábořiště Mitrovice
Táborová základna
pohled směrem od vstupní brány

Skautská táborová základna, kterou je možno si pronajmout zejména v době letních prázdnin, se nachází 30 km jihovýchodně od Plzně, 1 km od obce Nové Mitrovice pod hrází krásného rybníka Drahota, který leží na samé hranici bývalého vojenského prostoru Brdy, jež se chlubí krásnou, nezničenou přírodou.

Je zde ideální místo na terénní hry. V bezprostředním okolí jsou nádherné lesy plné borůvek a hub. 2 km odtud jsou Faimannovy skály, sice nevhodné na lezení, ale pro romantické podbarvení her, ideální. Táborová základna je vzdálena 6 km od Třemšína, ze kterého přehlédnete celé Brdy. Ubytování pro účastníky táborů je zajištěno v podsadových stanech typu A. Táborová základna je dimenzována pro 40 osob, po domluvě je možno ubytovat až 50 lidí.

Pronájem táborové základny zahrnuje samotný prostor tábořiště a veškerý materiál potřebný k tomu, abyste zde prožili nezapomentulné chvíle:
  • Kompletně vybavená kuchyně a velký stan na úschovu zásob.
  • Jídelna s kapacitou 60 osob.
  • Technické stany - štábní a zdravotní.
  • Technické stany na úschovu nářadí a dalšího materiálu.
  • Zastřešená umývárna se sprchou.
  • Zděné suché záchody.
  • Hřiště s volejbalovou sítí.
  • Táborový kruh a vodácký stožár.
  • Na místě je dále možno postavit až dvě vlastní tee-pee a rovněž je možno si pronajmout pramice nebo kanoe s kompletním vybavením.
Táborová základna - náměstí se stožárem
Táborová základna
pohled směrem ke vstupní bráně
Táborová základna plně vyhovuje legislativním požadavkům na tábořiště tohoto typu.
Na další stránce získáte bližší informace o táborové základně včetně fotografií.