znak skautského oddílu - černá střela - gif

Tábořiště Nové Mitrovice

Táborová základna k pronájmu

50. OS Černá střela Plzeň

znak vodních skautů - skautská lilie umístěná před kotvou, tzv. sendvič


Táborová základna - bližší informace:

Obecné informace

Táborová základna je dimenzována pro 40 - 50 lidí. Ubytování pro účastníky táborů je zajištěno v podsadových stanech typu A, které stojí na betonových podlážkách. Izolují proti vlhkosti. Tím je zajištěno pohodlí po celou dobu prázdnin i za zhoršeného počasí. Lépe se tak i udržuje ve stanech pořádek.

Tábořiště
Pohled od vstupní brány
do středu táborové základny

Poloha a dopravní dostupnost

Táborová základna se nachází 30 km jihovýchodně od Plzně, 1 km od obce Nové Mitrovice pod hrází rašelinového rybníka Drahota. Leží na samé hranici bývalého vojenského prostoru Brdy, jenž se chlubí krásnou, nezničenou přírodou.

Táborová základna je plně dopravně dostupná po asfaltové silnici, a to i nákladním autem typu skříňová Avie. V obci Nové Mitrovice (1 km) staví několikrát denně autobus ČSAD, nejbližší železniční stanice je v Blovicích (12 km).

Poloha táborové základny
GPS: 49°34'36.059"N, 13°41'58.786"E
Najdete nás zde

Zásobování, pitná voda a odpad

V obci jsou 2 prodejny potravin a smíšeného zboží, jedna je "večerkou", kde je otevřeno i v neděli. Mají kompletní sortiment potravinářského zboží včetně masa, uzenin, ovoce a zeleniny. Větší množství je nutné objednat předem a pouze na určité dny. Větší nákupy lze uskutečnit v Plzni, např. ihned na okraji nákupní centrum Olympia s Hypernovou v Plzni – Černicích, což je 30 km.

Zásobování pitnou vodou je pro tábořiště zajišťováno z nedalekého (cca 100 m) hlubinného vrtu - artézská studně, ze kterého voda neustále vytéká. S kvalitou ani nedostatkem vody nikdy nebyl žádný problém. K tomuto účelu jsou vyhrazené 3 – 10 litrové kanystry s celkovou kapacitou cca 200 litrů a 4 ks 50-litrových barelů. Ke kuchyni máme přivedenou vodu, která slouží jako užitková, na mytí. Rozbor pitné vody je součástí předávané dokumentace.

Na tábořišti je povinnost třídit odpad na papír, plast, sklo, železo a komunální odpad. Na komunální odpad je k dispozici popelnice, která je pravidelně 1 x týdne vyvážena. Papír (prochází kamny), železo a plast se uschovává do obcí dodaných pytlů, které se čas od času odevzdávají v obci do sběrny. Odpad organického charakteru se sype do odpadní jámy.

Zásoba vody
Výtok z hlubinného vrtu

Kuchyně a jídelna

Hlavní stavbou táborové základny je zastřešená polní kuchyně, na kterou navazuje jídelna. Kuchyně je plně vybavena nádobím na vaření pro plnou kapacitu tábořiště. Je dostatečně prostorná. K dispozici jsou kamna Rekreant, plynový sporák včetně trouby. Dále je k dispozici i brutaru an ohřev vody. K přípravě pokrmů jsou vyhrazeny 3 stoly, rozdělené podle typu pokrmů, jak vyžaduje hygienická vyhláška.

Ke kuchyni náleží ještě jeden malý hangár 3x4 metry, sloužící pro uskladnění potravin.

V přilehlé jídelně je umístěno 6 stolů s lavicemi. Ke každému se posadí bez problémů 12 dospělých lidí. Jídelnu je možné jednodušše rozdělit na dvě stejně velké části. Na fotkách je právě takto rozdělena.

Jídelna 1 se stoly a lavicemi
Náhled do přední části oddělené jídelny


Jídelna 2 se stoly a lavicemi
Náhled do zadní části oddělené jídelny
Kuchyně
Pohled z jídelny do kuchyně

Technické zázemí

Na technické potřeby stavíme ještě 2 hangáry 3 x 4 metry a 2 přístřešky:

První hangár užíváme jako zdravotní stan. Jsou zde 2 lůžka, prostor pro uložení léků a stůl se stoličkami. Zaručuje dostatečný komfort pro zdravotníka i pro případné nemocné.

Druhý my využíváme jako tzv. štábní stan. Zde se odehrávají porady, sem nikdo z dětí nesmí, protože, zde jsou připravovány tajné materiály na hry atd.

První přístřešek slouží k uložení nářadí, lan a dalšího táborového materiálu.

Druhý přístřešek slouží k uložení vest, pádel a dalšího vodácké vybavení.

Prostorově je zde rovněž možnost postavit 1 - 2 tee-pee, nebo hangár o rozměrech zhruba 12x6 metrů (museli byste mít vlastní).

Okolo tábořiště je v lesích spousta dostupného dříví na topení. Po dohodě s revírníkem revíru Chynín čistíme les tak, že sbíráme pokácené a popadané dříví a kácíme vyznačené soušky. Tyto jsou vhodné i pro táborové stavby.

Technický stan - zdravotní
Technický stan 3 x 4 m - zdravotní stan

Přilehlý les
Dřeva je v blízkém lese fůra

Špalek se dřevem
Stačí jen přinést a zpracovat

Umývárna a záchod

Když se vydáte po kamenité cestě za kuchyni, dojdete okolo umývárny až k záchodům a v dobách silných dešťů poskytuje komfort "cesty bez louží a bahna".

Zhruba po 50 metrech dojdete k zastřešené umývárně. Do dvou barelů je samospádem přivedena voda z rybníka, čímž odpadá jakékoliv doplňování užitkové vody. Se svými 16 výtokovými kohoutky a sprchou plně vyhovuje hygienickým požadavkům.

Po dalších cca 30 metrech se dostanete k suchým záchodům, které jsou zděné. 3 pro děvčata, 3 pro chlapce, vždy po jednom vyčleněném pro dospělé. Žumpa pod nimi je dostatečně velká.

Zděný záchod
Zděný suchý záchod

Záchodová kóje
... a ty kadibudky ...
Cesta k umývárce a záchodu
Cesta vedoucí okolo umývárny k záchodům

Ostatní zázemí

Součástí tábořiště je samozřejmě táborový kruh s ohništěm a místem pro menší technický oheň.

Před vlastním vstupem do prostoru vlastní táborové základny je hřiště s kůly na volejbalovou síť, která je součástí vybavení tábora.

Nechybí ani vstupní brána a vodácký stožár.

Táborový kruh se slavnostním ohněm
Pro večerní porady i slavnostní ohněHriste s volejbalovou sítí
Hřiště se vždycky hodí
Vázaná vstupní brána
Když vstoupit, tak hlavní branou

Rybník a lodičky

Po necelých 100 metrech od tábořiště se ocitnete na hrázi malebného, rašelinového rybníka vhodného ke koupání i k výcviku a hrátkám na lodích. Rybník, díky rašelinovému podloží, nekvetl ani za velmi teplého léta.

K vodním hrátkám na rybníku je možno si dále pronajmout pramice, kanoe, vesty a pádla (tyto nejsou součástí pronájmu táborové základny).

vodní hrátky
Jak dělané pro vodní hrátky...
vodní výcvik
... i vodní výcvik
Měsíc nad rybníkem
to je přeci no comment
Rybník od stavidla
pohled na rybník od stavidla
Rybník od přepadu
pohled na rybník od přepadu

Okolí

Tábořiště leží na samé hranici bývalého vojenského prostoru Brdy, k který stále nabízí krásnou a nedotčenou přírodou.

Okolí je jak dělané na terénní hry. Táborová základna je obklopeno nádhernými lesy plnými borůvek a hub. 2 km odtud jsou Faimannovy skály, sice nevhodné na lezení, ale pro romantické podbarvení her, ideální. 6 km je na Třemšín, vrch, ze kterého přehlédnete celé Brdy.

Travní porost
Nedotčená příroda
Lanoví nad přítokem do rybníka
Místo na hru se vždy najde
Ranní rosa na pavučině
Krásné okolí kam jen dohlédnete
Brdské lesy
Brdy
Fajmanovy skály
Borůvky a houby kam se podíváte
Teď, když víte, co všechno na tábořišti najdete, by Vás mohlo zajímat,
kolik Vás pronájem naší táborové základny bude stát a jak to bude všechno probíhat.

© Platejz, Táborová základna Nové Mitrovice, 2005 - 2014
Naposledy aktualizováno: